Volby základ demokracie?

Volby bývaly základ lidské svobody a demokracie, ale průzkumy veřejného mínění za posledních 10 let ukazují pravý opak.

Není to tak dávno, co padla vláda premiéra Vladimíra Špidly. Poté se vystřídali další premiéři – Stanislav Gross a bývalý předseda Národních socialistů Levice 21. století Jiří Paroubek. Tehdy průzkumy veřejného mínění Českého statistického úřadu, pod vedením předsedy Jana Fischera (bývalý komunista a premiér úřednické vlády), ukazovaly na volební úspěch ČSSD, plus Unie Svobody – Demokratické Unie a KDU-ČSL.

Jak vidno historie se opakuje, i když podle posledního průzkumu který nahrává úspěšně ministrovi financí a vicepremiérovi (jenž si voliče kupoval pomocí knihy a koblihů) Andreji Babišovi (donedávna byl majitelem společnosti Agrofert), Druhé místo pak ČSSD, bývalému ministrovi financí Bohuslavu Sobotkovi, který se podílel na tzv. privatizaci Mostecké uhelné společnosti (byla ve spolupráci se Stanislavem Grossem a šéfem společnosti panem Koláčkem úspěšně rozkradena, stejně jako Moravia Energo). Nutno připomenout, že průzkumy veřejného mínění nemusí být přesné a dokonale manipulují s veřejným míněním v lidské společnosti. Starší si jistě vzpomenou, kdy průzkumy nahrávaly prezidentům České republiky panu Miloši Zemanovi a Václavu Klausovi. V té době média ostouzela především SPR-RSČ, s tehdejším předsedou PhDr. Miroslavem Sládkem, kde všechny kauzy byly svalovány na Republikánskou stranu, i když zrovna republikáni byli jedinou stranou „spravedlivých“.

Co byla národu platná jakási Jana Bobošíková ze strany Suverenita, která se ještě chlubila tím, že předávala kytici bývalému komunistickému prezidentovi Gustávu Husákovi, za přítomnosti Pionýrské organizace a mládežnické organizace zvané SSM.

Nebo bývalý politický vězeň Petr Cibulka z partaje Volte pravý Blok, jenž osočoval téměř všechny politiky jako tajné agenty KGB a GRU. Nutno připomenout že plno politických pracovníku v naší vlasti slibovalo blahobyt občanů, ale nakonec to byly strany korupčnické, s příměsí hochštaplerství.

Proto si myslím, že občan ČR si musí udělat obrázek o politické scéně v ČR konečně sám, a neposlouchat „rady“ prolhaných a dávno zkorumpovaných médií, koho by měl volit.

Jan Korbelka

MO RSČMS Bohumín