Předvolební kampaň vrcholí

Volby do zastupitelstev jednotlivých krajů jsou již za dveřmi, volební kampaň jde do finiše. Po sobotních mítincích v Ostravě a Havířově v neděli proběhl mítink s občany na olomouckém Horním náměstí. V příjemném a slunném odpoledni jsme se sešli u Ariónovy kašny („u želvy“) vedle olomoucké radnice, abychom podiskutovali s olomouckými občany, přáteli a příznivci o volebním programu republikánů pro Olomoucký kraj, rozebrali situaci v místě, kraji, České republice a potažmo i v Evropě. Situaci neradostnou, s chmurnými vyhlídkami do budoucna…

Mítink jsme zahájili Moravskou hymnou, poté zazněla hymna všech slovanských národů a pak již se ujal slova místopředseda SDRUŽENÍ PRO REPUBLIKU – REPUBLIKÁNSKÉ STRANY ČECH, MORAVY A SLEZSKA, lídr kandidátky do Olomouckého kraje, Roman Sláma. Po uvítání přítomných a zhodnocení situace přednesl program republikánů s vysvětlením jednotlivých bodů (viz příspěvek níže). Dále se dotkl tristní situace posledních zbytků demokracie v ČR (novely volebního zákona, zákona o pol. stranách, zákonů omezujících svobodu slova, zákonů rušících domovní svobodu občanů, atd.), které byly v poslední době přijaty Parlamentem ČR a bohužel i podepsány prezidentem republiky.

Poté se představili někteří další naši kandidáti – č.2 na kandidátce Ol. kraje za SPR-RSČMS Ing. Pavel Mužný, dále promluvil kandidát ze Zlínského kraje pan Miroslav Piskač, a poté ještě kandidát do Senátu PČR za olomoucký volební okrsek, pan Václav Šimek. Pan Šimek sice nekandiduje za naši stranu, je to však náš sympatizující olomoucký spoluobčan, jenž je s námi tzv. „na jedné lodi“. Proto jsme mu jeho projev rádi umožnili.

V závěru mítinku pak ještě zazněl příspěvek od neznámého autora s názvem REKVIEM ZA ZBABĚLOST, kolující tč. po internetu, který plně vystihuje situaci v (zatím ještě) naší zemi – České republice.

Jednotlivé řečníky prokládaly vlastenecké písně od Tomáše Ortela a na závěr mítinku zazněla hymna Československé republiky.