Předvolební evergreen

Už se to začíná podobat omšelé, dávno okoukané a provařené tragikomedii. Další volby máme za dveřmi, a poněvadž Republikánská strana (SPR-RSČMS) a její někteří členové to ještě ani po 25 letech nevzdali a znovu kandidují, bylo potřeba jim jejich snažení náležitě ztížit. Co by to bylo za volby, kdyby se někdo ze slouhů současného režimu alespoň trochu „neangažoval“ a nehodil nějaký ten klacek pod nohy. Když už není možné vytáhnout žádnou špínu – a malá, nemajetná vlastenecká strana už mocným nestojí ani za to nějakou špínu uměle vyrábět.

A tak se alespoň vygeneruje drobný podrázek, takový malý „klacíček“, aby se dostálo dlouholeté tradici. Posuďte sami:

Ve středu 19. září, v 15:37 přichází do e-mailové schránky předsedy SPR-RSČMS (který ovšem NENÍ lídrem olomoucké kandidátní listiny republikánů) tento mail:

Dobrý den,

kvůli zpracování tabulky kandidátů na primátora Olomouce Vás, prosím, o zaslání fotografie pana Pavla Mužného.

Zaslat, prosím, nejpozději do zítřejšího poledne. Děkuji.  

S pozdravem, Mgr. Martin Laštůvka, redaktor – dramaturg, ČESKÁ TELEVIZE Redakce zpravodajství Olomouc, Jeremenkova 40b, 772 00 Olomouc

Mob.: 731 132 189, martin.lastuvka@ceskatelevize.cz, www.ceskatelevize.cz

Předseda strany Jiří Dufek na to reaguje a přeposílá tuto podivně urgentní žádost našemu lídrovi kandidátky, Ing. Pavlovi Mužnému. Jenže ne každý člověk je vždy a  nepřetržitě on-line ve spojení se svou e-mailovou schránkou. Světe div se, jsou dnes i starší ročníky občanů, kteří do své pošty nahlížejí z nejrůznějších důvodů pouze 1x denně, třebas i nepravidelně. A někdy se tudíž stane, že to může být i více než 24 hodin, než se zprávu dozví. Však pro urgentní žádosti tady máme (vedle internetu) i další novodobý vynález – mobilní telefon.

Lídr naší olomoucké kandidátky tudíž odpovídá ve čtvrtek 20. září v 17:18:

Dobrý den, posílám požadované foto.
S pozdravem, Ing. P. Mužný, mobil CZ 00420 604 364 760

Jenže je to k ničemu, protože šibeniční lhůta vyměřená redaktůrkem „České“ (čili Bruselské) televize, je překročena, a tudíž následující den vychází v místní tiskovině Olomoucký den seznam lídrů všech kandidujících stran včetně jejich fotografií, samozřejmě MIMO fota našeho lídra za SPR-RSČMS. A jak se dalo čekat, bez jakéhokoliv vysvětlení, či omluvy… Cíle ovšem bylo dosaženo, čtenář si musel položit otázku „co je to vůbec za partaj, která není schopna uvést ani fotografii svého lídra??!“

Jenže i my, Republikáni, si v souvislosti s tímto podrazem klademe několik otázek:

  • To pan magistr Laštůvka z Bruselské české televize ještě v úterý 18. září nevěděl, že bude chtít fotku našeho lídra, že se dožadoval výše zmíněného fota až ve středu a ve lhůtě menší než 24 hodin? (k tomu ještě ne přímo od dotyčného Ing. Pavla Mužného, ale prostřednictvím předsedy strany J. Dufka?)
  • Co má společného redaktor televize s tiskovinou Olomoucký den, a proč o tomto plátku nebyla zmínka v páně redaktorově žádosti?? (zmíněno bylo toliko zpracování jakési tabulky)
  • Je běžnou praxí redaktorů ČT takovéto chování, nebo to byla tzv. „individuální práce na zakázku“, tj. speciální přístup ke kandidátovi vlastenecké opoziční strany? (Např. proto, že SPR-RSČMS má už mnoho let ve svém programu zrušení výpalnicky vymáhaných koncesionářských poplatků ČT a hloubkový audit této podivné „veřejnoprávní“ firmy, na kterou v Česku není pořádný metr?!)
  • A konečně, to panu magistru redaktorovi nevadilo, že lídr Republikánů požívá titul Ing., jak si mohl snadno z kandidátní listiny SPR-RSČMS zjistit? Někdo si na svém titulu zakládá, někdo ne. To ale žadatel nemohl předem vědět, a když už ve své žádosti uvedl titul svůj, bylo také slušností uvést i titul našeho lídra…! 

Praktiky Českobruselské televize, zejména ve vztahu k vlasteneckým subjektům, a speciálně k Republikánům, se tradují již od devadesátých let min. století, z dob ředitelování ČT jistým panem Kantůrkem. Kde je tomuto exřediteli dnes konec… Způsoby jednání ČT ale zůstaly, a jsou spíše stále horší. Když to nejsou požadavky na dodání předvolebních spotů na speciálních a hodně drahých nosičích (což si malá strana žijící pouze ze svých členských příspěvků nemůže finančně dovolit), tak je tu alespoň trik se šibeniční lhůtou na dodání fotografie lídra.

***

Tento příspěvek jsem sepsal jednak proto, aby si zájemci o fotografii našeho kandidáta č.1 mohli tuto informaci doplnit, a nebyli tak výše zmíněným plátkem Olomoucký den v tomto směru ochuzeni …

… a jednak proto, aby si televizní koncesionáři uvědomili, jak v podstatě nekontrolovatelná instituce s ročním rozpočtem cca 7.000.000.000 Kč, prostřednictvím některých svých zaměstnanců, se arogantně chová vůči nám – občanům této země. A to nejen ke kandidujícím do voleb, ale potažmo i vůči všem potenciálním voličům.

Já osobně již tentokrát ve volbách nekandiduji. Už je mi z poměrů v této zemi na zvracení a světlo na „konci tunelu“ nevidím. I to je jeden z více důvodů, proč moje jméno na kandidátce Republikánů letos chybí.

Přesto přeji všem našim kandidátům v letošních volbách pokud možno mnoho úspěchů.

Roman Sláma, místopředseda

PS:  Na tomto místě ještě připomínám, že osvobození od placení koncesionářských poplatků ČT (a ČRo) má ze zákona každý plátce, jehož měsíční příjem tři měsíce po sobě nepřesáhl 2,15 násobek životního minima. Své životní minimum si můžete spočítat ZDE. Nárok na osvobození platí 6 měsíců, poté je nutno podat další žádost – na libovolné poště v případě placení TV přes SIPO, nebo u ČT přímo, v případě přímých plateb.

PS2:  Pokud si přejete platbu konc. poplatků zrušit úplně, je třeba doložit místopřísežné prohlášení, že onen přístroj nevlastníte. Což ve věku internetu není taková ztráta. A v případě bruselské ČT už vůbec žádná!

.