Poděkování

Vážení a milí přátelé,

dovolte mi, abych Vám v souvislosti s ukončenými volbami do městského zastupitelstva v první řadě poděkoval za Vaši práci, za Vaši odvahu, za Vaši ochotu, kterou jste věnovali v úsilí směřovaném k tomu, aby se v našem městě něco změnilo a aby se rozhodování o tom, co se týká Vašich každodenních životů vrátilo do rukou nás, obyčejných občanů.

Jak se však ukázalo, většina bruntálských občanů o změnu nestojí. Jsou spokojeni se stamiliony utopenými v  rekonstrukci Petrina, terminálu nádraží a dalších megalomanských akcích. Jsou spokojeni s naprosto šílenou dopravní situací ve městě, jsou spokojeni s nezaměstnaností a s tím, že cikánské i jiné bandy napadají a okrádají pokojné občany. Jsou spokojeni s úrovní zdravotnictví a s tím, že jejich nemocnice je vlastně v Krnově.

Jinak si nelze vysvětlit, že poslali do křesel opět ty stejné lidi a pokud některé vyměnili, tak způsobem, který přílišnou změnu neslibuje. Scientologové a sportovci toto město nezachrání. Co mohou slíbit? Hry možná, chleba těžko.

70% občanů k volbám nepřišlo vůbec. Nemají zájem rozhodovat o budoucnosti svého města, sebe samých a svých dětí. Má cenu nadále bojovat za stádo takovýchto „ovčanů“ ? Jim vyhovuje „smrádek a teplíčko“ a možnost zanadávat si v hospodě. Holt, kdo se nezajímá o politiku, o toho se zajímá politika. A tito hlupáci si ve své svaté prostotě neuvědomují, že svým nerozhodováním rozhodují ve prospěch lumpů a vyčuránků.

RSČMS získala v Bruntále 2 897 hlasů, což činí 2,82 %. Kolik hlasů získal každý z Vás jednotlivě můžete zjistit na www.volby.cz . Mimochodem, přestože jsme nepřekonali pětiprocentní hranici nutnou pro vstup do zastupitelstva, máme nejlepší výsledek ze všech měst a obcí, kde naše RSČMS kandidovala.

Přijměme tento výsledek s hrdostí i pokorou zároveň. Přijměme ho s tím, že jsme udělali vše, co bylo v našich silách a finančních i jiných možnostech.

Jako příčinu nesplnění našeho cíle, tedy dostat se do zastupitelstva, vidím několik hlavních aspektů:

1)V první řadě naše  nízké finanční možnosti a tím značně omezená intenzita kampaně. Do budoucna to bez sponzorů nepůjde.
2)Dalším důvodem je skutečnost, že v našem poměrně malém městě kandidovalo 13 subjektů, tedy 351 lidí.
3)Nespokojení, ke kterým hlavně směřoval náš program, zůstali sedět doma.
4)I přes zdůrazňování nutnosti volit celou kandidátku, dávali naši voliči přednost označování jednotlivců.
5)….. Jistě byste sami přišli na spoustu dalších příčin.

My se ale nemáme za co stydět. Šli jsme do toho s upřímnou snahou a s čistýma rukama. V následujících týdnech, měsících a letech můžeme sledovat, jak bude naše město vzkvétat a po celé čtyřleté volební období můžeme připomínat svým spoluobčanům, jak dobře zvolili. Rád bych, abychom se občas vídali a diskutovali o tom.

Nevím, jak Vy, ale já se tak lehce nevzdávám. Dá-li Bůh, jdu do toho za čtyři roky znova.

Ještě jednou Vám děkuji za Vaši práci.

Všem našim voličům děkuji za každý hlas.

Karel Mašlík, Bruntál