NÁZOR

Jak neomarxisté / progresivisté získali moc?
Došel jsem k závěru, jak se asi stalo, že progresivisté postupně získali moc. Protože každá skupina si vyzobala nějakou oblast, kterou považovala za veledůležitou, a na ostatní kašlala. Neomarxisté ovšem žádnou oblast nepodceňovali, a obsadila je postupně – kvůli ignoraci různých skupin – všechny.
1) Pravičáci a ekonomové zúžili svou pozornost pouze na ekonomiku a peníze. Neomarxisté jim obsadili univerzity, školy, kulturu, umění, média a politiku – kterou pravičáci a ekonomové považovali za nedůležité.
2) Duchovní lidé ty chtějí řešit pouze nemateriální ideje a hodnoty. Neomarxisté jim obsadili materiální věci, peníze, instituce, a všechno materiální. Duchovní lidé tak nemají prostředky na prosazení svých hodnot na zemi, protože měli hlavu příliš nahoru.
3) Technici si mysleli, že stačí pouze exaktní vědy a technický pokrok. Neomarxisté jim obsadili všechny manažerské, účetní, řídící, normovací, a další pozice ve firmách, univerzitách. Tím de facto techniky vyšachovali z rozhodovacích procesů.
4) Humanitní lidé zase považovali ekonomiku nebo tehcniku za natolik nedůležité, že je vytěsnili ze svého pohledu. Tím se stali naprosto závislými na těch, kdo zajišťují základní potřeby.
Všímněte si, že ve všech těchto příbězích jsou hrubé strategické chyby lidí, ne progresivistů. Prostě nosánek nahoru s tím, že pro ně nedůležité věci (ve skutenočsti ovšem důležité) řeší někdo podřadný.
***
Historie se jen opakuje:
– Nápadně se to podobá tomu, jak křesťané považovali peníze za špinavé. A tak tyto nečisté věci obstarávali Židé, co jim nečisté peníze nevadily. Jak se ukázalo po celém světě, nebylo to úplně strategické. Historie se holt opakuje.
– Podobně dnes zápasí Západ s Čínou, protože podřadnou výroby převedl do Asie, a sám si hrál na hogo fogo.
Momentálně lidé včetně alternativců mohutně pomáhají progresivistům tím, že cokoli kromě očkování a koronaviru považují za méně důležité. Kdyby lidé třeba řešili ceny a dostupnost energií s takovou agilitou, jako řeší roušky a prostesty proti koronavirovým opatřením, tak se současný energetický problém vůbec nestal.
Ing. Miloslav Ponkrác