Důrazný apel všem národním aktivistům

    zejména však především představitelům národní iniciativy PROJEKT ČESKOSLOVENSKO, pánům Jiřímu Černohorskému a Pavlovi Matějkovi.

 

Vážený pane Černohorský, vážený pane Matějko,

s veškerou úctou vůči Vám, i dalším organizátorům a svolavatelům protestních akcí v Praze ze dne 17.11.2015,

 si jménem Republikánské strany Čech, Moravy a Slezska (RSČMS) dovolujeme DŮRAZNĚ PROTESTOVAT proti veřejnému vystoupení / projevu / tak silně profláknuté persóny, jako se stalo v případě jistého Miroslava Sládka, kdysi předsedy SPR-RSČ (republikánů).

Nevíme, kdo přesně má na svědomí toto faux-pas, jenž značně zdiskreditovalo úterní sjednocené protestní akce, které vyvrcholily společným pochodem z Náměstí Republiky, přes Klárov k Úřadu vlády.

Tohoto pochodu jsme se, jakožto zástupci RSČMS – tedy Republikánů, rovněž zúčastnili. A právě na Klárově jsme byli svědky, jak byl do řečniště s pompou uveden jmenovaný Sládek.

Uveden byl aktivistou Jiřím Černohorským. Pokud byl tento hrubý přehmat zapříčiněn pouze nadměrnou aktivitou pana Černohorského, adresujeme tento protest právě jemu. My na pana J.Č. od úterka sháníme jakýkoliv relevantní kontakt. A tak bychom byli velmi vděčni, kdyby se nám pan Černohorský ozval.

 Úterní aktivity M.Sládka vnímame jako cílené poškození a diskreditaci celého obrodného procesu společnosti, do kterého se zapojila i naše strana (RSČMS), v rámci uskupení NK (Národního kongresu).

 Aktivity M.Sládka však poškozují i naši obrozenou Republikánskou stranu. O Sládkovi víme mnohé detailní informace leckterých jeho skandálů. Zejména jakým způsobem ovládal a posléze i vytuneloval pokladnu původní Republikánské strany SPR-RSČ. Vše potom vyvrcholilo v roce 2009, kdy byl M.Sládek na mimořádném stranickém sjezdu pro své neúnosné skutky odvolán z funkce předsedy a následně vyloučen z Republikánské strany.

 Bývalý předseda však tehdy napadl usnesení mimořádného sjezdu soudně, a raději nechal stranu SPR-RSČ zaniknout – zřejmě aby nemusel do stranické pokladny vracet rozkradené miliony. Je to nebezpečný lhář a defraudant! Soud o platnost mimořádného sjezdu se však nakonec ani neuskutečnil, protože Sládek nesložil potřebnou finanční částku, coby soudní jistinu. Mezitím však vznikla naše RSČMS, jakožto reakce na Sládkův odpor a aktivitu proti nám. Vše, co zde píšeme, můžeme samozřejmě doložit, vždyť většina z nás byla v Republikánské straně aktivní od roku 1990!

 Proti Sládkově účasti na Klárově jsme na místě, jako Republikáni, nahlas a opakovaně protestovali – přes megafon. Byli jsme však obtěžováni jedním zjevně podnapilým individuem, a než jsme si to s ním vyříkali, Sládek si opět po letech mohl veřejně honit své ego, a prožil si tak svých 5 minut slávy. Toto jeho extempore (ze kterého viníme především a právě J.Černohorského), však již začíná mít své důsledky:

např. dnešní Blesk:  http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/356317/sladek-utocil-na-uprchliky-i-slunickare-politolog-vycitil-posledni-sanci.html#464459-0

 nebo středeční pořad Události-komentáře na ČT-24, kde si moderátor Daniel Takáč pozval tzv. „politologa“ Daniela Kroupu – nechvalně známého představitele kdysi parlamentní strany ODA, která hrála v devadesátých letech hlavní roli v privatizaci (čtěte rozkradení) národního majetku. Kroupa si na Sládkově přítomnosti „smlsnul“ v čase cca 40:40 – 41:00, kdy řekl, že: fašoidní předseda republikánů se pohyboval i na Albertově, na mítinku pana prezidenta… (a to se naštěstí nezmínil o tom, že Sládkovi byl umožněn projev na Klárově!)

 Že Daniel Kroupa, jakožto politolog, přitom osvědčil hrubou neznalost české politické scény (neboť Sládek je již 6 let soukromá osoba a „jeho“ SPR-RSČ byla od roku 2010 pozastavena a v roce 2013 rozpuštěna), to jistě většina diváků v tu chvíli ani netušila. Přitom se stačí podívat na naše stránky http://rscms.cz/o-nas/, z nichž je zřejmé, že se Sládkem již jako republikáni nemáme minimálně 6 let nic společného!!!  I panu „politologovi“ Kroupovi jsme napsali náš důrazný protest, rovněž tak i Danieli Takáčovi, redaktorovi ČT, jež má onen večerní pořad „na svědomí“.

 A to jistě zdaleka není vše, co jsme zachytili. Např. již v úterních večerních zprávách na ČT-1 v 19:00 redaktor KAREL ROŽÁNEK v podstatě propojil zprávu o tom, že byly k vidění naše republikánské vlajky se Sládkovým projevem na Klárově…

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/215411000101117,                    (v čase cca 13:40 – 13:44)

 VELMI DŮRAZNĚ SE OD MIROSLAVA SLÁDKA DISTANCUJEME A ZNOVU PROTESTUJEME !!!  Hodlají-li se představitelé iniciativy „PROJEKT ČESKOSLOVENSKO“ a různí aktivisté typu Jiřího Černohorského ztotožňovat s takovými osobami jako je Sládek, dělají tím opravdu medvědí službu celému národnímu hnutí za obrodu společnosti! Vážení, pokud to děláte z neznalosti, měli byste se informovat – informace vám rádi poskytneme. Víme, že Sládek se v úterý 17.11.2015 pohyboval po Praze, navštěvoval různé protestní akce, a různě se domáhal prostoru u mikrofonu. Všude byl však odmítán, a až na Klárově se mu to povedlo!

 Pan Černohorský se ve 13 hodin točil okolo Sládka na Můstku (kde právě začínal mítink DSSS), a dokonce se se Sládkem společně i fotil… V tu chvíli jsme to pokládali za jistý druh zvrácené recese (proti gustu žádný dišputát), ale na tom Klárově nám to potom došlo:

Sládek (z Brna) se prostřednictvím aktivisty Jiřího Černohorského (prý rovněž z Brna), snaží o návrat do politiky!!!     

 Pokud se mu to podaří a vloudí se do nějakého hnutí či menší politické strany (protože na založení své vlastní strany Sládek nemá ani prostředky, ani nesežene oněch 1000 požadovaných podpisů), a tento subjekt díky svým lžím ovládne – potom hrozí nebezpečí, že pomalu se sjednocující národní (opoziční) scéna se opět ještě více rozštěpí (lépe, než se nyní štěpí např. díky předsedovi DSSS T.Vandasovi). Posléze ji pak Sládek vytuneluje ku prospěchu svému – tak, jak to dokázal v minulosti, naposledy před 10 lety!  Naléhavě vás tedy žádáme: 

DISTANCUJTE SE OD TÉTO TOTÁLNĚ ZDISKREDITOVANÉ OSOBY!

 Jestli to Jiří Černohorský udělal z neznalosti pravého stavu věcí a skutečné úlohy Sládkovy osoby na české politické zcéně, anebo je se Sládkem spřažen, to se teprve ukáže. Každopádně ho viníme z toho, že než se do tohoto dobrodružství pustil, nezjistil si u nás pravý stav věcí, co se Sládka týče. Že se naše Republikánská strana účastní celého politického dění demokratické obrody ČR v rámci projektu NÁRODNÍ KONGRES, to jistě pan Černohorský ví. Že byl Sládek dříve dlouholetým předsedou SPR-RSČ (republikánů), to jistě pan Černohorský ví také. A proto se jej hodláme zeptat, co celá jeho kašpařina se Sládkem na Klárově (ale i na Můstku a později před úřadem vlády) měla znamenat. Protože odpovědi mohou být skutečně pouze a toliko dvě:

  1. Organizátor / organizátoři jsou tak hloupí, že neví o koho se jedná   nebo
  2. Celou protestní akci chtěli vystoupením Sládka “shodit”.

 Druhá varianta se nám jeví jako pravděpodobnější. Přesto bychom velmi uvítali přímý kontakt na pana Černohorského, abychom si s ním mohli celé jeho extempore se Sládkem vyříkat. Pokud jej máte, pošlete nám jej, jinak budeme nuceni celou záležitost řešit přes FB. Nám je prozatím jedno, kdo se posléze stane vůdčí osobností celého obrodného procesu – jestli to budou pánové T.Okamura nebo A.B.Bartoš, či snad někdo další – nezdiskreditovaný a s čistými úmysly. Ale jako zbylí republikáni jsme před několika lety přísahali, že pokud budeme živi a schopni práce – NEDOVOLÍME návrat M.Sládkovi do politiky, a tudíž znovuobalamucení dalších statisíců spoluobčanů!!!

Proto naši Republikánskou stranu stále „držíme“, byť to není vůbec jednoduché.

A také, byť se snažíme do celého procesu zapojit a nějak svými silami pomoci, se nechceme drát příliš do popředí a zviditelňovat se. Protože cítíme, že Kainovo znamení v podobě M.Sládka na nás stále určitým způsobem ulpívá…

 Za jakoukoliv odpověď z Vaší strany budeme vděčni, a vše si dovolíme zveřejnit na našem republikánském webu.

Rovněž jsme připraveni zodpovědět vaše dotazy, vše co bude v našich silách.

 .

S pozdravem a za vedení Republikánské strany, Čech, Moravy a Slezska:

Roman Sláma, výkonný místopředseda
Jiří Dufek, předseda strany
Mgr. Karel Mašlík, místopředseda

 

Toto vyjádření je tedy stanoviskem celého vedení RSČMS.

 

 

.